Malá kúpeľňa z katalógu

Kúpeľňová séria TIGO vám umožní skĺbiť moderný dizajn s malým priestorom. Dokonca sa Vám do malej kúpeľne zmestí aj práčka. Môžete byť milovníkom relaxačných kúpeľov alebo vyznávačom sprchovania. A to v asymetrickej vani, alebo zaujímavo riešenom sprchovacom kúte.

Klasická paneláková kúpeľňa 160 x 180 cm

použité materiály:

  • sprchovací kút Tigo 80 × 100 cm sprchovacia vanička Tigo 80x100cm
  • umývadlo Tigo 65 cm
  • polica pod umývadlo Tigo
  • spodná skrinka Tigo
  • plytká horná skrinka Tigo
  • batérie 10 ° RAVAK
  • termostatická batéria sprchová s sprchovacím setom RAVAK
  • obklady Rako séria concept plus 60 × 60 cm, listela zelená 60 × 1,3 cm
  • Dlažba Spirit 45 × 45 cm

Rekonštrukcia podľa Feng Shui

Návrh a realizácia kúpeľne v novostavbe

Stav: Kúpeľňa o rozlohe 3,6 m2, WC 1,3 m2, priestor bez okien, holobyt.

Predstavou zákazníka bola moderná, nadčasová kúpeľňa a WC, ktoré by vyžadovali minimum  úsilia na údržbu, poskytla maximum relaxácie a zároveň dopĺňala celkovú predstavu o jednoduchom ale luxusnom byte muža. Priestor bytu sme ladili do čierno biela, vrátane psa.

 

 

Aby nebolo všetko čierno biele, do kúpeľne a toalety sme zvolili teplé svetlé tóny prírodného travertínu v kontraste s hranatou sanitou a zariaďovacími predmetmi. Kontrast jemného s technickým. Jin a Jang.

Majiteľ bytu uprednostňoval sprchovanie miesto relaxácii vo vani, preto sme do kúpeľne navrhli a v konečnej realizácii aj osadili vaničku z liateho mramoru v rozmere 120 x 80 cm (vhodná aj pre očistu psa majiteľa, pre svoju jednoduchú údržbu).

 

 

Chceli sme docieliť dokonalý zážitok zo sprchovania, preto sme ju vybavili termostatickou sprchovou batériou s hlavovou sprchou, ktorá imituje dážď a masážnymi tryskami pre uvoľnenie chrbtice a tela po náročnom dni.  Na stenu oproti dverám sme umiestnili hranaté umývadlo Laufen Pro 80 s vyššou otočnou stojanovou batériou (ľahšie napúšťanie vody do vedra pri absencii vane), bez skrinky.

 

Do WC sme navrhli malé hranaté umývadlo značky Roca Hall a závesnú záchodovú misu rovnakej značky so samo zatváracím soft poklopom, ktorý ocenia hlavne páni a wc modulom Geberit so sklenenými ovládacími tlačidlami. Na umývadlo sme umiestnili umývadlovú bidetovú batériu, pretože v priestore nebolo možné umiestniť bidet.

Prístup do inštalačnej šachty sme zakryli  nábytkovou roletou, za ktorou vzniklo úložné miesto na hygienické a čistiace prostriedky.

 

Sprchovanie šité na mieru

  F-digital Deluxe stimuluje vaše zmysly.

Oáza pohody a oddychu
wellness v kúpeľni
Grohe – nastavenie zvuku, hudby, pary, svetla

Každý človek je jedinečný. Sprchovanie od Grohe šité na mieru oslavuje túto jedinečnosť a rozmanitosť tým, že umožňuje navrhnúť si sprchu podľa vlastných predstáv o odpočinku, relaxáciu, dizajnu a pohodlia. Pre každodenné Pôžitok z kúpeľa či sprchy, ktorý je Rovnako individuálny, ako vy sami.

Pomocou bezdrôtového prepojenia aplikácie GROHE SPA a batérie Grohe-F digital Deluxe cez rozhranie Bluetooth, teraz môžete stimulovať všetky vaše zmysly jediným pohybom ruky a premení vašu kúpeľňu na exkluzívnej súkromnej wellness.

pohoda vo vlastnej sprche

Značka GROHE ponúka moduly, ktoré naplnia vašu sprchu farebným svetlom alebo príjemnou parou. Pripravte sa na zvuk vašej obľúbenej hudby – alebo na všetko súčasne. Vychutnávajte si každú chvíľu dňa vo svojej sofistikované oáze pohody.

Ako sa vyhnúť problémom pri rekonštrukcii bytového jadra?

ako ušetriť pri rekonštrukcii

Poistiť sa proti prípadným problémom, ktoré môžu nastať počas rekonštrukcie je jednoduché a nemusíte si pritom platiť žiadnu poistku.

Pred začiatkom rekonštrukcie, je treba poznať jej presný rozsah, celkovú čiastku, ktorú zaplatím a dobu trvania. Aj na zdanlivo malú rekonštrukciu, ako je prestavba kúpeľne/ bytového jadra, je preto treba projekt s popísaním uskutočňovaných zmien a materiálových špecifikácií, výkres inštalácií (voda, kanalizácia, elektrina, plyn) a ďalšie výkresy, napríklad rezy obkladov, pretože špáry obkladov na seba musia nadväzovať.

Rozsah rekonštrukcie, náklady, doba trvania aj projekt, musia byť obidvomi stranami odsúhlasené a budú súčasťou zmluvy o dielo. Bez zmluvy nem zákazník nárok na prípadnú reklamáciu. Preto od firiem, ktoré hovoria, že je zmluva zbytočná, že oni už robia rekonštrukcie mnoho rokov, dajte radšej ruky preč.

Takto si ušetríte mnoho nervov a zbytočných predlžovaní rekonštrukcie.

Snívajte!

Skôr ako spravíme zmenu začneme snívať. Victor Hugo raz povedal:

„Život je čakanie nato, kedy sa naše sny premenia na skutočnosť!“