Návrh a realizácia kúpeľne v novostavbe

Stav: Kúpeľňa o rozlohe 3,6 m2, WC 1,3 m2, priestor bez okien, holobyt.

Predstavou zákazníka bola moderná, nadčasová kúpeľňa a WC, ktoré by vyžadovali minimum  úsilia na údržbu, poskytla maximum relaxácie a zároveň dopĺňala celkovú predstavu o jednoduchom ale luxusnom byte muža. Priestor bytu sme ladili do čierno biela, vrátane psa.

 

 

Aby nebolo všetko čierno biele, do kúpeľne a toalety sme zvolili teplé svetlé tóny prírodného travertínu v kontraste s hranatou sanitou a zariaďovacími predmetmi. Kontrast jemného s technickým. Jin a Jang.

Majiteľ bytu uprednostňoval sprchovanie miesto relaxácii vo vani, preto sme do kúpeľne navrhli a v konečnej realizácii aj osadili vaničku z liateho mramoru v rozmere 120 x 80 cm (vhodná aj pre očistu psa majiteľa, pre svoju jednoduchú údržbu).

 

 

Chceli sme docieliť dokonalý zážitok zo sprchovania, preto sme ju vybavili termostatickou sprchovou batériou s hlavovou sprchou, ktorá imituje dážď a masážnymi tryskami pre uvoľnenie chrbtice a tela po náročnom dni.  Na stenu oproti dverám sme umiestnili hranaté umývadlo Laufen Pro 80 s vyššou otočnou stojanovou batériou (ľahšie napúšťanie vody do vedra pri absencii vane), bez skrinky.

 

Do WC sme navrhli malé hranaté umývadlo značky Roca Hall a závesnú záchodovú misu rovnakej značky so samo zatváracím soft poklopom, ktorý ocenia hlavne páni a wc modulom Geberit so sklenenými ovládacími tlačidlami. Na umývadlo sme umiestnili umývadlovú bidetovú batériu, pretože v priestore nebolo možné umiestniť bidet.

Prístup do inštalačnej šachty sme zakryli  nábytkovou roletou, za ktorou vzniklo úložné miesto na hygienické a čistiace prostriedky.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *